Czym jest dolina łez oraz jakie zabiegi zastosować w celach redukcyjnych?


Skóra znajdująca się pod oczami to miejsce, które jest podatne na czynniki zewnętrzne. Dodatkowo z upływem czasu staje się ona wiotka i wymaga od nas większej uwagi. W tej części ciała dochodzi do powstania tak zwanej doliny łez, która uznawana jest za defekt estetyczny. Czym tak naprawdę jest dolna łez oraz jak możemy się jej pozbyć?

Czym jest dolina łez?

Zagłębienie to znajduje się między kącikiem oka a policzkiem. Natomiast jego linia przebiega tak jak płyną łzy, czyli ukośnie. Dolina łez, która jest widoczna sprawia, że z twarzy wyglądamy na zmęczonych. W momencie, gdy człowiek zaczyna się starzeć co jest całkowicie naturalnym procesem to tkanka tłuszczowa znajdująca się pod skórą zaczyna stopniowo zanikać. Dodatkowo po 40 roku życia zaczynają pojawiać się zmarszczki, które wcale nie pomagają nam. Dodatkowo warto zaznaczyć, że jakość naszej skóry zależy od ekspozycji na światło słoneczne. Mimo tego, że wiele osób zdaje sobie z tego sprawę to i tak nie stosują one kremów z filtrem.

Na jaki zabieg powinniśmy się zdecydować?

Medycyna estetyczna w swej ofercie ma kilka zabiegów, które mogą sprawdzić się u osób, które chcą stopniowo pozbyć się widocznej doliny łez. Wśród nich znajdziemy takie zabiegi jak: zabieg laserowy, mezoterapię igłową, mezoterapię mikroigłową oraz zabiegi wypełniające doliny łez.

Wypełnienie doliny łez

Zabieg wypełniania dolny łez polega na podaniu odpowiedniego preparatu, który zawiera kwas hialuronowy w okolicę pod okiem. Kluczem do osiągnięcia zadowalających efektów jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta. Może okazać się, że ktoś ma uczulenie na kwas hialuronowy, a jego podanie uwidoczni znajdujące się pod oczami zasinienia.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na śródskórnych zastrzykach, które zawierając odpowiednie preparaty z kwasem hialuronowym bądź innymi opcjonalnymi substancjami. Za pomocą tej metody jesteśmy w stanie stymulować skórę oraz zredukować pojawiające się objawy starzenia.

Dermapen

Za jego pomocą wykonywana jest mezoterapia mikroigłowa. Opiera się ona na automatycznym nakłuwaniu skóry przy użyciu pulsujących igieł, dzięki czemu jesteśmy w stanie wprowadzić substancje czynne w głąb skóry. Zadaniem tego zabiegu jest odżywienie, poprawienie gęstości i elastyczności skóry w okolicy powiek dolnych.

Więcej informacji znajdziesz na: izabelacytrowska.pl