Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?


Decydując się na wzięcie kredytu, szczególnie hipotecznego, warto jest skorzystać z usług doradcy kredytowego. Rozwiązanie to posiada wiele niezwykle istotnych zalet.
Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, ze doradca kredytowy posiada zbiór aktualnych ofert kredytu hipotecznego w jednym miejscu. Posiada on informacje o oprocentowaniu oraz pozostałych kosztach kredytu w określonych bankach. Można więc porównać sobie, gdzie za kredyt zapłacimy najmniej i zdecydować się na niego.
Ponadto u doradcy kredytowego istnieje również możliwość wyliczenia zdolności kredytowej w każdym z banków, które reprezentuje. Oznacza to, że już na starcie mamy możliwość wyeliminowania ofert banków, które z uwagi na brak zdolności kredytowej, nie udzielą nam kredytu. W ten sposób oszczędzimy dużo czasu, ponieważ bez doradcy kredytowego trzeba by odwiedzić placówkę każdego banku, w którym jesteśmy zainteresowani wzięciem kredytu.
Korzystanie z usług doradcy kredytowego jest również niezwykle wygodne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że osoba taka pomaga nam wypełnić wniosek kredytowy, a także dopiąć na czas wszystkie formalności, aby dany kredyt uzyskać. Sami tak naprawdę nie musimy chodzić do banku, tylko przy podpisaniu umowy. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wszystkie dokumenty zostaną odpowiednio wypełnione i dostarczone do banku na czas.
Ponadto doradca kredytowy tłumaczy nam cały regulamin banku, jeżeli tylko chcemy. Informuje nas o tym, czy możemy przykładowo spłacić kredyt szybciej i czy jest to całkowicie bezpłatne. Osoba taka doradza, gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie kredytu i czy aby na pewno najbardziej opłacalną opcją jest firma polecana przez bank.
Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że usługi oferowane przez doradcę kredytowego są całkowicie bezpłatne. Doradca kredytowy pobiera prowizję od banku, w którym zdecydujemy się wziąć kredyt, za znalezienie klienta. Tym bardziej, jeżeli nie zapłacimy nic za taką obsługę, opłaca nam się z niej skorzystać i ułatwić sobie proces wzięcia kredytu.

Więcej informacji znajdziesz na: https://your-choice.com.pl/