Kosmetyki naturalne do makijażu


Naturalne kosmetyki cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno w pielęgnacji jak i makijażu. Zwłaszcza w makijażu codziennym, świetnie sprawdzają się kosmetyki mineralne. Coraz więcej osób docenia korzyści wynikające z ich stosowania, dzięki czemu stają się łatwiej dostępne, a dostępny na rynku asortyment stale rośnie.

Czym jest makijaż mineralny?

Kosmetyki mineralne wykonane są z organicznych, naturalnych minerałów, które są dobre dla Twojej skóry. Nie zawierają żadnych potencjalnie drażniących substancji chemicznych, parabenów, olejków ani substancji zapachowych. Takie kosmetyki naturalne są lekkie i przyjemne w stosowaniu. Ze względu na brak olejów, nie są komedogenne, czyli nie zatykają porów.

Wielu dermatologów poleca mineralne kosmetyki osobom mającym cerę wrażliwą, trądzik, trądzik różowaty lub łuszczycę, właśnie ze względu na ich łagodność. Są nie tylko zdrowe dla Twojej skóry, ale także zapewniają piękne wykończenie w makijażu. Możesz wybrać naturalny wygląd no make-up lub postawić na mocniejsze krycie, by dokładnie wyrównać niedoskonałości.

Czym różnią się kosmetyki mineralne od tradycyjnych?

Główną różnicą jest to, że minerały to kosmetyki naturalne w 100%. W ich składzie znajdziesz jedynie minerały naturalnie pochodzące z Ziemi, takie jak kaolin, który jest naturalnym składnikiem glinki, tlenek cynku zapewniający pigment, oraz krzemionka, która jest naturalnym związkiem równoważącym wydzielanie sebum..

Klasyczny makijaż kosmetyczny składa się z syntetycznych składników, które mogą być znacznie ostrzejsze dla skóry i mogą powodować wypryski. Kluczową zaletą makijażu kosmetycznego jest to, że jest on dostępny w znacznie szerszej gamie kolorystycznej, co ułatwia znalezienie odpowiedniego odcienia dla każdego odcienia i typu cery. Łatwiej uzyskać nimi bardzo trwały makijaż okolicznościowy i sceniczny.

Niemniej jednak, w codziennym makijażu kosmetyki naturalne w postaci mineralnego podkładu czy różu, to dobra alternatywa, która nie obciąża skóry, a w dodatku zawiera składniki naturalnie wzmacniające i regenerujące, by zapewnić cerze zdrowy blask.

Więcej: natureline.pl