Wymarzony ogród – od czego zacząć?


Od dawna marzysz o własnym ogrodzie, masz już wydzieloną przestrzeń, a jedyne czego Ci brakuje to plan działania? Co więc dalej? Od czego zacząć, gdzie zwrócić się po pomoc i jak selekcjonować znajdowane usługi i informacje?

Zanim zaczniesz poszukiwać specjalisty, dla którego projektowanie ogrodów to chleb powszedni, sprawdź co Cię interesuje. Poszukaj w internecie referencji, znajdź ulubiony styl, ulubione rośliny, wszystko co Ci się podoba. Kiedy udasz się do projektanta z takim portfolio, cały proces przebiegnie dużo szybciej i sprawniej – co przyniesie obustronne korzyści, zarówno dla fachowca, jak i dla twojego portfela.

Kolejny krok to znalezienie owego specjalisty. Warto zrobić szczegółowy reaserch, który posłuży i zaowocuje w przyszłości nienagannym ogródkiem. Kierować się możemy opiniami innych, własną intuicją oraz oczywiście stylem danego projektanta. Oczywistym jest, że jeśli osoba specjalizuje się w wybranym przez nas stylu, współpraca i znalezienie wspólnego języka będą prostsze niż w pozostałych przypadkach. Kiedy okroimy już listę do kilku/ kilkunastu fachowców możemy przejść do kontaktu z nimi.
Samo zakładanie ogrodów zostawiamy naszemu projektantowi, to on wykona plan działania i poda go do zatwierdzenia. Nam pozostaje cieszyć się procesem i obserwować zmiany. Nie bójmy się przy tym nanosić poprawek i wyrażać własnego zdania, gdyż na koniec dnia i tak to my będziemy spędzać czas w swoim ogrodzie.

Warto zatroszczyć się już we wczesnym planie, aby pielęgnacja ogrodów również była odpowiednio dobrana. Wówczas dłużej będziemy cieszyć się ich świetnością i nie pożałujemy swojej decyzji po przysłowiowej pierwszej zimie.

Oczywiście dbanie o ogród to również spory obowiązek. Jednakże, jeżeli ogrodnictwo jest dla nas przyjemnością, a przy kwiatkach czujemy się jak ryba w wodzie, nie ma nawet powodu, aby się wahać. Oczywiście też, w drugą stronę – jeśli zupełnie nas to nie ciekawi i chcemy jedynie zaimponować sąsiadom, to lepiej poszukać wygodniejszej opcji, gdyż bez naszego czynnego udziału plac zieleni przed domem nigdy nie będzie ogrodem naszych marzeń.

Zakładanie ogrodów https://ogrody-projekty.pl/