Wnętrzarskie rewolucje – najnowsze trendy w aranżacji mieszkań


Wnętrzarskie rewolucje – najnowsze trendy w aranżacji mieszkań

Czasy, w których mieszkanie było jedynie miejscem do spania oraz jedzenia, dawno minęły. Współcześnie coraz więcej osób chce, aby ich mieszkanie odzwierciedlało ich charakter oraz styl życia. Zdają sobie oni sprawę z tego, że wyjątkowo urządzone mieszkanie ma nie tylko nastrój, ale także wpływa na wygodę i samopoczucie domowników. W dzisiejszych czasach rynek wykończeniowy oferuje niezwykle szeroką gamę produktów i rozwiązań. Warto zastanowić się, które trendy warto zaadaptować i wkomponować do swojego wnętrza, aby spełniło ono nasze oczekiwania

  1. Powrót do natury Ostatnio coraz więcej osób ulega urokowi stylu rustykalnego. Modne są motywy roślinne i zwierzęce oraz naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy wełna. Mieszkanie urządzone w stylu rustykalnym posiada wyjątkowy klimat, który wprowadza spokój i przytulność.
  2. Minimalizm Minimalizm to styl, który zyskał popularność już jakiś czas temu i jak się okazuje, nie przemija. Zasada jest prosta – mniej znaczy więcej. Mieszkanie urządzone w stylu minimalistycznym cechuje prostota formy i nacisk na funkcjonalność. Wnętrze jest wolne od zbędnych dekoracji i przepychu.
  3. Kolor Kolor dodaje życia, wprowadza energię i zmienia nastrój pomieszczenia. W ostatnich latach modne są intensywne, odważne kolory, takie jak żółty, czerwony i granatowy. Warto wybrać jeden kolor i dodawać go w większych ilościach lub połączyć go z jednym, lub dwoma innymi kolorami.
  4. Styl vintage Vintage to styl, który czerpie z przeszłości, ale pochodzi z różnych lat i epok. Urządzając mieszkanie w stylu vintage, warto połączyć meble oraz dodatki z różnych okresów. Warto postawić na dodatki typu lustra, ramki czy zegary, które wprowadzą w nasze mieszkanie odrobinę historii.
  5. Technologia Rynek technologiczny oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań do użytkowania w domach. SmartHome to systemy zarządzania inteligentnymi urządzeniami, które można zdalnie kontrolować dzięki smartfonowi lub tabletowi. Dzięki temu możemy sterować oświetleniem, ogrzewaniem, sprzętem RTV i klimatyzacją.
  6. Ozdoby ściennne i tapety Najnowszym trendem w dekorowaniu wnętrz są fototapety, które łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Dają nam one możliwość stworzenia oryginalnego klimatu w pomieszczeniach. Możemy postawić na fototapety, które przedstawiają krajobraz, abstrakcję czy kolorowe wzory.
  7. Ekokierunek Wszyscy jesteśmy świadomi, jak ważne jest dbanie o ekologię.

Ostatnio wiele osób stara się wprowadzać do swojego mieszkania produkty, które powstały z myślą o środowisku. Panele podłogowe z drewna nadają wnętrzu ciepła i przytulności. Również w asortymencie produktów hygienicznych i kosmetykach polskie marki wdrażają produkty ekologiczne. Podsumowując, ostatnio na rynku wykończeniowym widoczne są najróżniejsze trendy, związane z wykańczaniem wnętrz. Wybór rozwiązań jest olbrzymi – od minimalizmu po vintage. Jednak najważniejsze jest, aby dobrać styl, który będzie odzwierciedlał w 100% nasze gusta i styl życia.

Szukasz dobrej firmy remontowej? Polecamy:

Pk-Fliz Wykończenia Wnętrz
ul. Traugutta 31e/1
62-030 Luboń
tel: 796 976 757
mail: [email protected]
www: https://pk-fliz.pl